Для того щоб зберегти або відновити ефективність теплопередачі в пластинчастому теплообміннику, були розроблені різні методи для зменшення кількості відкладень. Деякі з методів використовуються, щоб запобігти або уповільнити утворення відкладень, інші для очищення забруднених пластинчастих теплообмінників. Ці методи можуть бути розділені на дві групи: оффлайн і онлайн методів очищення. Оффлайн очищення вимагає відключення технологічних операцій, в той час як онлайн очищення проводиться під час роботи. Таким чином, є можливість підтримувати безперервність процесу виробництва.
Оффлайн очищення
Існує два види оффлайн очищення: очищення з демонтажем пластин і очищення без демонтажу пластин.
Очищення з демонтажем пластин полягає у видаленні пластин з теплообмінника, після чого пластини піддаються або механічній або хімічній очистці. Цей метод передбачає демонтаж теплообмінника, отже, застосуємо тільки до розбірних теплообмінників. Для механічного очищення, можуть бути використані металева щітка або мийка під високим тиском. Для хімічної очистки використовуються різні агенти в залежності від характеру і ступеня обростання. Пластини також, при необхідності, можуть бути відправлені виробникові для ширшого обслуговування.
Очищення без демонтажу пластин не вимагає демонтажу пластин, і, таким чином, він застосовується до всіх типів пластинчастих теплообмінників. Принцип цього методу полягає в циркуляції зовнішнього хімічного розчину всередині теплообмінника, щоб розчинити і прибрати обростання. Це економічний спосіб підтримки теплообмінника на максимальній продуктивності і продовження його терміну служби. Вибір хімічного розчину залежить від характеру відкладень, а також матеріалу пластини.
Онлайн очищення
Існує також кілька типів онлайн очищення, в тому числі сітчасті фільтри з автоматичною промивкою, зворотня промивка, закачування хімреагентів і т.д. Принципи цих методів описуються наступним чином.
Сітчасті фільтри з автоматичною промивкою використовуються у відкритих системах (таких, як системи градирні або центральних систем охолодження), де значна кількість сміття у вигляді суспензії міститься в охолоджуючій воді. Фільтри можуть захистити теплообмінник та інше обладнання від забивання при використанні води низької якості. Слід зазначити, що установка сітчастого фільтра доцільна тільки для частинок з відносно великими діаметрами.
Зворотній промивка означає реверсування потоку в теплообміннику протягом короткого періоду часу для того, щоб позбутися від накопиченого сміття з вхідного каналу теплообмінника. Регулярна зворотня промивка теплообмінника може бути ефективним способом видалення частинок або сміття з області вхідного отвору. Тим не менш, вона працює тільки тоді, коли частки ще не досягли поверхні теплообміну розбірного пластинчастого теплообмінника. Як правило, ця система є менш дорогим, ніж використання сітчастого фільтра.
Закачування хімреагентів полягає в використанні хімічних добавок для мінімізації забруднення. Вибір добавок залежить від характеру відкладень. Наприклад, мінерали з води видаляються шляхом розм’якшення. Іншим прикладом є використання безперервної закачування хлору або інших типів біоцидів для стримування біологічних відкладень. Слід зазначити, що цей метод, як правило, не залежить від типу теплообмінників, він більш залежний від вибору відповідних хімічних добавок.
Є також деякі нові розробки в області методів онлайн очищення, наприклад ультразвукова технологія очищення від відкладень і модифікація теплообмінної поверхні. При ультразвуковій технології очисні перетворювачі зазвичай встановлюються у впускній трубі теплообмінника, фланцеве з’єднання, регулюючим вентилем. Ключовою перевагою є те, що немає необхідності зупиняти виробництво, навіть під час обслуговування ультразвукового пристрою.
В цілому, як онлайн і оффлайн методи зменшення відкладень використовуються для пластинчастих теплообмінників на практиці. Вибір конкретного методу залежить від ступеня обростання, матеріалу пластин, правил охорони навколишнього середовища, факторів витрат, типу теплообмінника і т.д.
Залишайте заявку і ми зв'яжемося з вами протягом 15 хвилин.