В Україні понад 400 міст мають системи центрального теплопостачання. Багато з цих систем виконані за застарілою відкритою схемою приєднання абонентських установок. Відкриті системи мають ряд істотних недоліків. Безпосередній зв’язок системи гарячого водопостачання та опалення погіршує якість побутової гарячої води. Споживачі отримують гарячу воду, яка не відповідає санітарно-гігієнічним нормам на питну воду. Має місце перевитрата тепла в весняно-осінній періоди, оскільки температура мережної води не може бути нижче температури гарячої води (норма 600С). При зовнішній температурі вище 00С настає перегрів будівель і перевитрата палива.
Впровадження більш прогресивних закритих систем приєднання, з приготуванням гарячої води питної якості в теплообмінниках забезпечує енергозбереження та покращує якість гарячої води. Однак необхідність додаткових капітальних витрат на придбання і установку теплообмінних апаратів в закритих системах приєднання стримує повсюдне застосування цих схем.
У діючих закритих схемах приєднання багато теплообмінників застаріли. Застарілі, малоефективні кожухотрубчасті водонагрівачі потрібно замінювати на сучасні компактні пластинчасті теплообмінні апарати. Така заміна сприяє енергозбереженню та поліпшенню техніко-економічних показників роботи теплових пунктів.
У системах теплопостачання України вже більше трьох десятків років широко застосовуються пластинчасті теплообмінники різних конструкцій і виробників. При експлуатації розбірних теплообмінників з температурою теплоносія порядку 1500С, спостерігається прискорене зношування гумових прокладок. Придбання нових гумових прокладок для теплообмінників та їх заміна стають для багатьох теплових пунктів проблемою. Ситуація з підвищенням надійності та довговічності прокладок помітно поліпшується при застосуванні полурозбірних пластинчастих теплообмінників, у яких кількість прокладок вдвічі менше, ніж у розбірних. Гарячий теплоносій направляють в зварні (здвоєні) канали, а жорстку водопровідну воду – в розбірні канали, які легко очищати механічним способом. В Україні застосовуються вже більше 20 років саме полурозбірні і нерозбірні зварні теплообмінники.
Суцільнозварні пакетні теплообмінники є новим технічним рішенням. Аналогічне технічне рішення з’явилося і в Західних країнах, де розгорнуто виробництво нерозбірних паянних теплообмінників.
ТОВ «Промстіл» створило виробництво суцільнозварних пакетних теплообмінників типу SPS-N-Y. У конструкції цих теплообмінників враховані особливості експлуатації теплообмінного обладнання в муніципальній теплоенергетиці країн СНД (забрудненість робочих середовищ, недолік грошей на запасні частини, слабкість ремонтної бази і ін.). Виробництву передували стендові дослідження і тривалі промислові випробування теплообмінників типу SPS-N-Y. Результати випробувань показали достатню надійність і високі технічні показники цих теплообмінників.
Теплообмінник являє собою вертикальний апарат, що складається з зварного пакета теплопередаючих панелей (або декількох пакетів), розміщених в сталевому обребреному корпусі зі штуцерами для підведення і відведення робочого середовища. Пакет являє собою набір тонких штампованих сталевих панелей з гофрованою поверхнею і двома колекторними отворами великого діаметру, розташованими на протилежних кінцях панелей. Отвори служать для входу і виходу однієї з робочих середовищ в міжпанельні канали. По каналах внутрішньої порожнини пакета рухається перше робоче середовище, а по зовнішніх каналах пакету, обмеженому стінками корпусу – друга середа. Ущільнення крайок панелей в пари і в дві системи каналів теплообмінника здійснюється механізованим електрозварюванням. При складанні панелей в пари каналів, вершини гофр взаємно перетинаються і створюють безліч точок взаємних опор, що дозволяє створювати в таких каналах односторонній тиск до 5,0 МПа. Після зварювання кромок панелей, складання пакету і розміщення його в сталевому корпусі, що несе навантаження, точки дотику вершин пересічних гофр зберігають свою рухливість в поперечному напрямку відносно один одного. Це перешкоджає засміченню каналів твердими частинками і забрудненнями з робочих середовищ, сприяє самоочищенню поверхонь панелей в процесі експлуатації, чого позбавлені зварні пластинчасті теплообмінники, що виготовляються на заході методом пайки.
Суцільнозварні пакетні теплообмінники можуть застосовуватися як рідинні, так і парові і газові апарати на ряд тисків до Р = 1,0; 1,6; і 2,0 МПа. Збірка теплообмінного модуля зі стандартних секцій дає перевагу над моноблоковими теплообмінниками в можливостях оптимізації компонування каналів в повній відповідності з тепловим і гідромеханічним розрахунком теплообмінних апаратів. При цьому зберігається протитечійне рух робочих середовищ навіть при несиметричній схемі компонування каналів. Підвищується ремонтопридатність і надійність модуля, що важливо в умовах муніципальної теплоенергетики. Секції в блочно-модульному виконанні теплообмінника взаємозамінні.
Досвід показує, що капітальні витрати на установку нового суцільнозварного теплообмінника на задану теплове навантаження на 30% нижче, ніж при застосуванні кожухотрубчатого.
Досвід експлуатації суцільнозварних теплообмінних апаратів в системах теплопостачання міст України, підтвердив їх високу ефективність.
Виготовлення суцільнозварних пакетних теплообмінників здійснюється за Технічними Умовами України (TУ У 28.2-42573866-002: 2019). Є сертифікат відповідності № UA.T.060.0767 / 4-19 на виробництво суцільнозварних теплообмінників типу SPS-N-Y.
Кожен, виготовлений нами теплообмінник, має свій технічний паспорт, який крім технічної характеристики, містить опис конструкції, інструкцію по експлуатації, креслення загального вигляду. Паспорт підтверджує безпеку застосування наших суцільнозварних теплообмінників в системах теплопостачання на водяній парі або на перегрітій воді в межах розрахункових тисків. Паспорт підтверджує гарантію виробника на забезпечення заданих параметрів при експлуатації і надійність теплообмінного апарату.
Ми добре знаємо, що надійне забезпечення заданих проектом параметрів теплового процесу цього приладу дуже важливо. Тут задіяний науковий потенціал і високий професіоналізм співробітників компанії «Промстіл», що є вирішальним фактором у забезпеченні високого техніко-економічного рівня наших теплообмінників.
Висока якість застосовуваних конструкційних матеріалів, особливо корозійностійкої сталі типу 12Х18Н10Т, для поверхонь теплообміну в поєднанні з надійними технологіями електрозварювання (рекомендації ІЕЗ ім. Є.О. Патона) роблять ці теплообмінники більш довговічними, ніж інші конструкції теплообмінників, що застосовуються в системах теплопостачання.
Потенційні споживачі теплообмінного обладнання можуть заповнити своїми вихідними даними і вимогами наш опитувальний лист і отримати на ці вимоги технічну пропозицію з розрахунком і вибором оптимального конструктивного рішення. Буде також вказана ціна цього теплообмінника, яка, як правило, нижче, ніж ціни західних компаній на аналогічну продукцію.
Залишайте заявку і ми зв'яжемося з вами протягом 15 хвилин.