В останні роки в Україні повсюдно проводиться заміна кожухотрубних водопідігрівачів на розбірні пластинчасті теплообмінники. Перевага агрегатів даного типу головним чином полягає в більш інтенсивному теплообміні, що відбувається: коефіцієнт теплопередачі в 3-4 рази більше, ніж в кожухотрубному водопідігрівачі. Ефективний теплообмін забезпечується завдяки спеціальному гофрованого профілю проточної частини пластини, який утворює тривимірні турбулентні потоки. Такі потоки мінімізують ймовірність відкладення забруднень на поверхнях пластин. Настільки високий коефіцієнт теплопередачі значно зменшує необхідну поверхню теплообміну, тому пластинчасті теплообмінники дуже компактні і порівняно легкі.
Безсумнівним достоїнством таких апаратів є можливість установки додаткової кількості пластин, якщо з часом виникає необхідність збільшити теплове навантаження. Крім того, такі теплообмінники прості в обслуговуванні та ремонті.
При монтажі теплообмінні пластинчасті апарати не вимагають пристрою спеціальних фундаментів і встановлюються безпосередньо на підлозі з гідроізоляцією або на перекритті, розрахованому на відповідне навантаження від устаткування.
В даний час на українському ринку представлені пластинчасті теплообмінники різних фірм, однією з яких є українська компанія Промстіл. Основною функціональною частиною пластинчастого теплообмінника є пакет теплообмінних пластин, який розміщується між нерухомою і притискною плитами, і закріплюється за допомогою верхньої і нижньої направляючих, стійки і сполучних елементів. Розбірні теплообмінні апарати виробництва Промстіл можуть збиратися на консольній, двухопорній і трьохопорній рамі, в залежності від типу пластин і величини поверхні теплообміну. Конструкція апаратів дозволяє набирати будь-яку поверхню теплообміну до 1750 м². Тип і кількість пластин залежить від необхідної теплопередачі.
Пластини, відокремлені один від одного спеціальними ущільнювальними прокладками, утворюють теплообмінні канали. Залежно від температурного режиму і використовуваних середовищ, застосовуються різні типи ущільнень з термостійкої гуми: NBR, EPDM, Viton. Неклеющіеся ущільнення – стандартні, в той час як додатково наклеюються ущільнення призначені тільки для спеціальних випадків застосування. Крім ущільнювальної функції прокладки виробництва Промстіл виконують також центруючу функцію для всього пакета пластин. Ущільнення можуть фіксуватися в пластинах спеціальними «замками» тільки в одному напрямку, що значно полегшує складання пластин. Пластини PromSteel виробляються з антикорозійного нержавіючої сталі «Thyssen Krupp AG» AISI 316. Робоче середовище, що входить в апарат, потрапляє в межпластінние канали по поздовжніх колекторам і розподіляється в потрібному напрямку. Найчастіше використовується організація потоків в протилежних напрямках, що сприяє найбільш ефективному процесу теплообміну.
Сьогодні з упевненістю можна говорити, що пластинчасті теплообмінники застосовні у всіх областях промисловості, де присутній тепловий обмін між середовищами. За рахунок ергономічної конструкції такі апарати дозволяють з мінімальними експлуатаційними витратами забезпечувати необхідну теплову потужність для опалення та витрати гарячої води для побутових потреб. Крім того, теплообмінник допомагає вберегти котел від можливих ушкоджень при відключенні води. Виробництво пластин і прокладок з певного матеріалу, дозволеного для використання в харчовій промисловості, дає можливість забезпечувати тепловий обмін таких середовищ, як молоко, рослинне масло, з дотриманням усіх санітарно-гігієнічних норм. Застосовувані матеріали для виробництва пластинчастих теплообмінників PromSteel дозволяють працювати і з агресивними середовищами – нафта і продукти нафтопереробки, аміак, різні кислоти. Завдяки унікальній конструкції, що забезпечує високий коефіцієнт теплопередачі і високу надійність, пластинчасті теплообмінники оптимальні для безперебійного охолодження високотехнологічних систем.
Підбір пластинчастого теплообмінника здійснюється за спеціально розробленою програмою з урахуванням індивідуальних вимог замовника. Для розрахунку необхідно заповнити опитувальний лист, в якому зазначаються: потужність теплообмінника, температурний графік, масові витрати теплоносіїв, робочий тиск і допустимі втрати напору в кожному контурі. Наші фахівці завжди можуть дати кваліфіковану пораду і надати допомогу в підборі обладнання.
Залишайте заявку і ми зв'яжемося з вами протягом 15 хвилин.